Більше 20 років досвіду! Близько 5000 зданих об'єктів! Більше 60 000 м2 відшліфованого паркету! Кращі ціни по Києву і обл.

Робимо для вас максимально доступні ціни! Героям Слава!
Київ Дрогобич Стрий Трускавець Борислав Східниця Львів
паркетні роботи в Києві
  • без передоплати
  • безкоштовно доставимо
  • перенесемо меблі
  • оригінальні матеріали
  • лак без запаху
  • професійні майстри

Догляд за паркетом

Яким повинен бути правильний догляд за паркетною підлогою?

Для тривалої експлуатації паркету і підтримки його в належному вигляді важливо стежити за рівнем вологості і правильним мікрокліматом приміщення. Оскільки деревина, як матеріал має здатність до поглинання, утримування і віддачі вологи, потрібно знати її оптимальний рівень для кожної кімнати. Зв'язок температурних показників поза будівлею і відносній вологості всередині нього в сумі складають показник рівноважної вологості.

Щоб точно знати показники вологості різних порід дерева відносно стабільних умов, в яких вона перебуває, розроблена спеціальна таблиця. Зміни температури навколишнього середовища впливають на показники вологості дерева, наприклад, при +20 в кімнаті, і 50% вологості, показники рівноважної вологості дорівнюватимуть 9.2%.

Паркет і підлога з дерев'яних дощок має показник рівноважної вологості, що дорівнює 9%, це базова точка відліку. Цей показник взято з урахуванням перебування паркетної або дерев'яної підлоги в найбільш підходящих умовах. Щоб убезпечити себе від розсихання і вигинання дошки, потрібно проконтролювати показник мікроклімату конкретного приміщення і фактичну вологість паркетної підлоги. При високих показниках вологості, підлоги зазвичай здуваються, а при низьких - всихають, що провокує появу щілин.

Вологість конкретної породи дерева, з якої роблять паркет, може бути різним в залежності від виду розпилу. Якщо порівняти показники зміни вологості дуба і бука на 2%, то дубу для цього буде потрібно 40 діб, а буку всього 12. Та порода, яка швидше змінюється під впливом факторів навколишнього середовища, буде менш зручна для проведення якісних робіт. Найбільш проблемним місцем, куди волога пробирається швидше за все є торці дощок, тому на них можна швидше за все виявити розбухання або всихання.

Варіанти деформації дерева

Дерево, як матеріал являє собою складну структуру, без знання якої важко отримати якісний продукт. Зміни структури уздовж стовбура зустрічаються значно рідше, ніж при поперечному перерізі. Якщо говорити про планки, то при радіальному розпилі деформації зустрічаються менш часто, ніж при тангентальному.

Показники товщини і ширини схильні до змін лише на 0.25%, а коли мова йде про вологі або сухі умови, коливання досягають одного відсотка. Найбільша різниця в показниках проявляється в момент зміни сезонів від сильних морозів до значного тепла. Показники відносної вологості під час опалювального сезону, коли температура батарей доходить до 200 градусів і в приміщенні відсутні додаткові варіанти зволоження, то з 70% залишається тільки 30%, що несе за собою коливання рівноважної вологості деревини з 6% до 13%.

Як створити оптимальні умови мікроклімату в приміщенні

У холодну пору року, коли включені опалювальні прилади, необхідним заходом буде установка зволожувачів повітря, які допомагають створити оптимальну вологість, як для людини, так і для паркету. Для того щоб мати можливість відстежувати зміни температурного режиму в кімнаті і впливати на нього, необхідно встановити термогігрометр.

Щоб мати можливість відстежити стан паркету і будь-яких дерев'яних предметів меблів, можна використовувати таблицю.

Є можливість виконати якісні роботи по циклюванню и шліфуванню підлогового покриття.

Натяжні стелі від партнерів